Daniel Mattison
Image default
Internet

Plik HEIC

Format kontenera do obrazowania i sekwencji obrazów to format pliku obrazu o wysokiej wydajności (HEIF). Standard obsługuje pliki multimedialne, z różnymi strumieniami multimedialnymi, w tym tekstem, dźwiękiem i wideo. Obejmuje to strumienie multimediów. Wysokowydajny obraz kodowania wideo HEIF, HEVC, potrzebuje tylko około połowy swojej przestrzeni dyskowej jako odpowiednik klasy JPEG. HEIF umożliwia również animację i jest w stanie przechowywać więcej informacji w mniejszych rozmiarach niż animowany GIF lub APNG.

ISO Base Media File Format), po raz pierwszy określony w 2001 roku jako wspólna część MP4 i JPEG 2000, jest szczególnym przypadkiem dla plików HEIF. Został wprowadzony w 2015 roku i stworzony jako część 12 pakietu multimedialnego MPEG-H (ISO/IEC 23008-12) przez Moving Picture Experts Group (MPEG).

W 2013 r. HEIF zostały ustanowione jako warunki wstępne i główne zastosowania. Zaprojektowanie specyfikacji zajęło około półtora roku i zakończyło się w połowie 2015 roku. Wraz z premierą iOS 11 przy użyciu HEIC, Apple był pierwszym dużym nabywcą w 2017 roku. Niektóre systemy automatycznie konwertują zdjęcia przechowywane w formacie HEIC do starszego formatu JPEG, jeśli są przesyłane poza system.

Cechy:

Za pomocą plików HEIF można zapisywać następujące rodzaje danych:

Obiekty obrazkowe:

Zapisuj obrazy, atrybuty obrazów i miniatury dla poszczególnych obrazów.

https://bestand.info/extension/heic

Obraz pochodny:

Wyprowadzone obrazy pozwalają na nieniszczącą modyfikację obrazów, które program renderujący tworzy za pomocą instrukcji edycyjnych niezależnie zawartych w pliku HEIF. Te instrukcje i obrazy są zapisywane indywidualnie (ukoronowanie prostokątne, obrót jednoobrotowy, obrót dwutorowy lub obrót o trzy kwarty, czasowe nakładki graficzne itp.) i są opisane na zdjęciach wejściowych w pliku HEIF. Narzutowe przechowywanie uzyskanych zdjęć jest minimalne.

Elementy obrazu pomocnicze:

Przechowuj dane obrazu, takie jak płaszczyzna alfa lub głębia mapy, która uzupełnia inny element obrazu. Dane te nie są wyświetlane jako takie, ale są wykorzystywane jako dodatek do innego elementu obrazu na kilka sposobów. Zdjęcia metadanych EXIF, XMP i podobne, które są zawarte w pliku HEIF, towarzyszą zdjęciom metadanych.

Sekwencje obrazów:

Wiele obrazów czasowych lub czasowych (takich jak sesja zdjęć seryjnych lub animacja filmowa) jest przechowywanych wraz z charakterystyką i miniaturami ich obrazów.